Kuchnia chińska zdrowa, czy niekoniecznie

Kuchnia chińska przeżywa obecnie swoje pięć minut. Nęci nas smakiem i zapachami i ciągle zdobywa nowych fanów. Potrawy kuchni chińskiej zdobywają coraz większą popularność na światowym rynku kulinarnym. Podobnie jest w naszym kraju. Ciekawią nas chińskie restauracje, czy mniejsze lokale gastronomiczne i dlatego do nich podążamy, aby posmakować chińskich dań. Bardzo często chińskie jedzenie kupujemy także na wynos, aby w domu raczyć się nim przed telewizorem.

Jaka jest chińska kuchnia?

kuchnia chinska w gazetce promocyjnej lidlaDo charakterystycznych składników kuchni chińskiej zalicza się tofu, sos sojowy, sos ostrygowy, sos hoisin, ocet ryżowy, pieprz syczuański. Przygotowane potrawy jada się głównie pałeczkami lub łyżką. Pałeczki znane są w Chinach od wielu wieków. Podobnie jak w Japonii, Korei i Wietnamie. Pałeczki wytwarzane są z różnych materiałów. Lecz najbardziej popularne są pałeczki z bambusa lub drewna. Dawniej wyrabiano je nawet ze złota i kości słoniowej.

Kuchnia chińska jest oryginalna i posiada bardzo długą tradycję. Przy tym nie jest jednolita i posiada wiele odmian. Jedyną rzeczą, która łączy kulinarnie wszystkie regiony Chin są warzywa. W kuchni tej używa się bardzo dużo warzyw. A różnorodność pomiędzy regionami wynika ze stosowania zróżnicowanych składników i przypraw, oraz sposobie przyrządzania dań.

Dlatego istnieją różne odmiany kuchni chińskiej. Jak:

  • kuchnia pekińska obejmuje północne Chiny
  • kuchnia szanghajska to wschodnie Chiny
  • kuchnia kantońska obejmuje południowe Chiny
  • kuchnia syczuańska to kuchnia zachodnich Chin
  • kuchnia hunańska jest kuchnią regionów centralnych
  • kuchnia fukieńska obejmuje południowo- wschodnie Chiny
  • kuchnia sinciang to kuchnia północno-zachodnich Chin
  • kuchnia chaozhou jest kuchnią dwóch regionów w prowincji Guangdong

promocje na produkty z chin w lidlu

Kuchnia chińska w Lidlu

Potrawy kuchni chińskiej choć posiadają dobry smak, są kolorowe i ciekawie wyglądają, to jednak kuchni chińskiej nie można zaliczyć do grona zdrowych kuchni. Ponieważ bardzo dużo jest tam potraw smażonych w głębokim oleju. Wśród mięs dominuje drób i wieprzowina, które to mięsa także są często poddawane smażeniu. Zarówno dania jak i przyprawy możecie kupić na pewno w Lidlu – organizuje on na pewno tematyczne tygodnie. Archiwum gazetek promocyjnych jak i aktualna gazetka lidl dostępna jest na stronie igazetka.pl.

Nie zawsze też uliczne jadłodajnie, jak np. stragany, czy smażalnie odznaczają się dostateczną higieną.
Ponadto artykuły do potraw nie zawsze są transportowane i przechowywane w odpowiednich warunkach. Co może stanowić niebezpieczeństwo dla konsumenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *