Na czym polega dieta pudełkowa?

Chcesz zacząć racjonalnie się odżywiać, zadbać o swoje zdrowie, zrzucić zbędne kilogramy, ale brakuje Ci chęci lub czasu na planowanie i codzienne przygotowywanie odpowiednio zbilansowanych posiłków? Jeśli tak, to dieta pudełkowa jest właśnie dla Ciebie!

Dieta pudełkowa, czyli jaka?

Dieta pudełkowa, zwana jest również dietą cateringową, bowiem jej założeniem jest korzystanie z cateringu dietetycznego. To idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na codzienne przygotowywanie odpowiednio zbilansowanych posiłków, a chcą się zdrowo odżywiać i zadbać o swój wygląd.

Profesjonalne firmy oferujące usługi cateringowe zwykle współpracują z dietetykami, którzy po konsultacji z potencjalnym klientem przygotowują jadłospis, uwzględniając przy tym założenia określonego programu żywieniowego. Catering dietetyczny proponują wiele rodzajów diet. Zwykle można znaleźć dietę bezglutenową, wegetariańską, dla sportowców czy bez laktozową.

Kaloryczność diety ustalana jest z uwzględnieniem zapotrzebowania energetycznego danej osoby, efektów, jakie chce osiągnąć czy rodzaju wykonywanej pracy. Zwykle jadłospis cateringu dietetycznego składa się z pięciu posiłków: śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Firmy cateringowe dostarczają swoim klientom pożywienie codziennie rano lub wieczorem przez 5 bądź 7 dni w tygodniu pod wskazany adres – najczęściej do domu lub pracy. Każdy posiłek zapakowany jest w specjalne pudełko z przegródkami, w których żywność długo zachowuje świeżość.

dieta z dostawą do domu

Zalety diety pudełkowej

Niewątpliwą zaletą diety pudełkowej jest oszczędność czasu – nie musimy codziennie chodzić na zakupy, a także planować i spędzać długich godzin w kuchni na przygotowaniu posiłków.

Menu diety pudełkowej jest indywidualnie dopasowane do naszych potrzeb i wymagań. Ponadto posiłki w diecie cateringowej są odpowiednio zbilansowane, pełnowartościowe i urozmaicone. Korzystając z oferty cateringu dietetycznego możemy zrzucić zbędne kilogramy, poprawić samopoczucie i ogólny stan zdrowia, jak również zadbać o racjonalne odżywianie bez konieczności codziennego gotowania.

Catering dietetyczny ma jednak jedną wadę – to cena, która uzależniona jest od wybranego programu żywieniowego i średnio oscyluje w granicach 1500 – 1800 zł miesięcznie.